Tenet 2020 Türkçe Dublaj & Altyazılı izle

Tenet
Full1080p
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
1 ay önce eklendi
Tenet 2020 Türkçe Dublaj & Altyazılı izle
Zaman kavramının değiştiği Tenet filmi izle 2020'de Christopher Nolan tarafından yönetmenliği yapılan aksiyon ve bilim kurgu türünde film oldu. Tenet adı verilen bu yeni tekonloji ile donanmış bir adamın dünyanın geleceği için verdiği savaşı anlatıyor. Bildiğimiz geçmiş ve gelecek kavramlarından çok farklı bir yapıya sahip olan Tenet ile belirli nesneler üzerinden zamanı geri ya da ileri alınmasını sağlamaktadır. Casusluk yaparak gelecek olan felaketin önüne geçmeye çalışan kahramanımız donandığı Tenet teknolojisini anlayıp hızlı bir adaptasyon sürecinden geçecektir. Kuantum fiziği kullanılarak yepyeni bir soğuk savaşın başlamasına sebep olanların dünyanın umudunu koruması için girdiği mücadeleyi kazanması gerekmektedir.

Tenet Full izle

Bildiğimiz zamanın doğrusal akışını bozarak ters yönlü bir hareket oluşmasını sağlayan bir silah mucidinin yaptıklarını görüyoruz. Kimliği bilinmeyen derin bir yapılanma ile Tenet'i yaratmış olan silah tüccarları bu işin sonunda felakete giden bir savaş geldiğinin farkına varmışlardır. Tenet silahını geliştiren kadın ve ailesinin korumak için devreye giren ajan The Protagonist ve onun yardımcısı olarak görev alan Neil karşımıza çıkmakta. Dünyanın kaderini değiştirecek Tenet ile ailenin arasında başlayacak savaşın korunmasını gerektiğini bildikleri için bir an önce düşmanı durdurmaları gerekiyor. Kat'in bunun için kaçırılmasıyla başlayan süreçte Protagonist olaya müdahale etmek zorunda kalacaktır. Christopher Nolan'nın izleyen tüm sinema sevenleri sürekli şaşkına çevirme merakıyla Tenet'in birleşimi enteresan bir film keyfi oluşturmuş. Filmde kötü karakter olarak Andrei Sator isimli bir adam Rus kökenli olarak karşımıza çıkmaktadır. Mistik olaylar ya da Sator Karesi olarak bilinen yerden adının geldiği düşünülen Tenet'in katolik kilisesine kadar uzanan derin bir öyküsü yer almaktadır. İnanç ve felsefe gibi bazı terimsel karşılıkları bulunan Tenet'in izleyen herkesin çözmesini istediği film içerisinde bazı gizemli noktalarada yer verilmiştir.

Tenet Oyuncuları

The Protagonist isimli karakteri yani Tenet filminin kahramanını canlandıran oyuncu olarak John David Washington başrol alıyor. Tenet filmi boyunca kendisine yardımcı olarak eşlik edecek olan oyuncu çiçeği burnunda Batman olarak bilinen Robert Pattinson'ı görüyoruz. Tenet teknolojisini oluşturan silah tüccranı oynayan güzel kadın oyuncu rolünde karşımıza Elizabeth Debicki çıkıyor. Filmin kötü Rus kökenli karakteri olan Andrei Sator'ı oynayan oyuncu Kenneth Branagh olmuştur. Tenet filmi yardımcı oyuncuları arasında yer alan diğer isimler Michael Caine, Martin Donovan ve Dimple Kapadia bulunuyor. Christopher Nolan gibi son yılların en kaliteli yönetmeninin yine akılları karıştıran seyir zevki yüksek filmi Tenet'i seyretmenizi tavsiye ediyoruz. Filmi izleyenlere Nolan zeki olmalısınız temennisinide bulunduğu idda edilmektedir. Eleştirmenlerin ikiye bölündüğü Tenet yapımı için harika diyenler kadar beğenmeyenlerde bulunmaktadır. Kafanızı karıştırıyor olduğu kadar son derece izlemesi keyif veren aksiyon sahneleriyle dolu yapım havalı tabirini haketti.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 2 Yorum